Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Historia firmy

Firma "Forest" powstała w 1994 roku i od początku działalności zajmuje się produkcją tarcicy z przeznaczeniem na więźby dachowe - drewno drzew iglastych, jednak największą część produkcji stanowi tarcica z drewna liściastego (dąb, brzoza, jesion) z przeznaczeniem na elementy meblowe i wyroby podłogowe - półfabrykaty. Na początku działalności firma dzierżawiła nieruchomość wraz z budynkiem od Urzędu Gminy Mircze, na której rozpoczęła działalność w segmencie przerobu drewna. Początkowo działalność prowadzona była na pilarce taśmowej pionowej firmy Jaroma. Działalność była rozwijana, zakupiona została wielopiła Rainmann, pilarka tarczowa Gilette, później zakupiony został pojazd ciężarowy do przewozu drewna, a następnie pojazd wyposażono w dźwig do załadunku i rozładunku drewna z HDS.

W 1998 roku zakupiony został pierwszy trak GKT60 służący do przecierania drewna okrągłego na tarcicę, cztery lata później dokupiony został następny trak, który pozwolił na otrzymanie tarcicy obrzynanej po wcześniejszym przejściu drewna przez trak pierwszy. Te dwa urządzenia przyczyniły się do wzrostu możliwości przerobowych, a co za tym idzie podniesienia jakości oferowanych wyrobów.

W związku ze wzrostem zamówień i poszerzeniem listy odbiorców, w celu podniesienia jakości wytwarzanych wyrobów firma zdecydowała się na zakup nieruchomości wraz z gruntem z przeznaczeniem na prowadzoną działalność. Zagwarantowało to firmie stabilizację, szybszy rozwój oraz powiększenie liczby przyjmowanych zamówień na coraz bardziej specyficzne zlecenia. W nowo zakupionej nieruchomości wykonano remont, ustawiono dwa traki w szereg, co pozwoliło usystematyzować procesy produkcyjne, zwiększyła się wydajność urządzeń. Została wybudowana hala produkcyjna, budynek biurowy, gospodarczo-socjalny oraz wiata. Zakupiono również działkę przyległą z przeznaczeniem na plac składowy na drewno.

Firma obecnie

Od 2009 roku poczyniono w firmie szereg nowych inwestycji, które mają znaczenie dla obecnego rozwoju. Zakupiony wózek do manipulacji drewna pozwolił na uzyskanie dużych wydajności w przygotowaniu surowca do produkcji sklejki dla kontrahentów zewnętrznych. Uruchomiono produkcję drewna kominkowego. W ostatnim czasie nawiązano współpracę z SGGW, firma wstąpiła do programu Rzetelna Firma oraz Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, uzyskano certyfikat FSC. Wpłynęło to na zwiększenie wiarygodności wsród kontrahentów, a w dalszej perspektywie na ocenę wniosku o dofinansowanie budowy suszarni przy pomocy środków z Unii Europejskiej.

Powyższe działania w znaczny sposób wpłynęły na zwiększenie produkcji w latach 2010-2011 pomimo zawirowań na rynku, a budowa suszarni przyczyni się do rozwoju firmy na kolejne lata.
© 2011 FIRMA FOREST - Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Paweł Majtyka